środa, 3 października 2012

Corolful Cloud

Kolorowe chmurki, plamki lub inne maziaki na paznokciach są świetną opcją gdy mamy mało czasu a marzy nam się coś kolorowego lub ciekawego na paznokciach. Tak jak wspominałam wykonanie jest banalne. Paznokcie malujemy na wybrany kolor bazowy, np biały gdy chcemy aby kolory których używamy były jasne i gdy nakładamy je na całe paznokcie tak jak w moim przypadku. Można też użyć innych kolorów przykładowo jasno niebieski a efekt rozmycia wykonać białym takim sposobem otrzymamy niebo na paznokciach. Kombinacji jest wiele :)
Kolejnym krokiem jest wykonanie rozmyć. Używając pędzelka krople kolorowego lakieru rozcieńczamy zmywaczem do paznokci i otrzymujemy "kolorową wodę" którą pędzelkiem nakładamy na lakier tworząc różne mazgaje w zależności od upodobań. Ważne jest aby lakier bazowy był całkowicie suchy w innym przypadku pędzelek może się nam przykleić lub pozadzierać lakier co będzie wyglądało brzydko i aby nie zalać całego paznokcia pędzelek lekko osuszamy na roboczej chusteczce lub kartce. I tak postępujemy z kolejnymi kolorami i paznokciami aż jak w moim przypadku skończy nam się miejsce lub efekt będzie zadowalający.
Na koniec wszystko utrwalamy bezbarwnym topem, należy to wykonać delikatnie aby nie zamazać wszystkiego. Ja dodałam jeszcze warstwę bezbarwnego lakieru z drobinkami brokatu.
Podobny efekt bez konieczności rozcieńczania lakierów itp można uzyskać gąbeczką tak jak popularny gradient.
Opis długi ale wykonanie proste i szybkie. Polecam

5 komentarzy: